Győztes debütálás

Megnyerte első bajnokiját a MÁV Előre-BERICAP a női NB I Liga alapszakaszban. A 3:1-re végződött mérkőzésen a Gödöllői RC volt az ellenfél.

A 2019/2020-as szezon első fehérvári bajnoki mérkőzése előtt Fésüs Irén vezetőedző, illetve a csapat tagjai virággal és lufival köszöntötték hatvanadik születésnapja alkalmából Gaál Zsuzsannát, aki alapítója volt a MÁV Előre SC röplabda szakosztályának 1999-ben.

Remekül kezdett az újonc fehérvári együttes az NB I nyitókörében. A vendég gödöllőieket 6:1-gyel állva hagyták Orosz Biankáék az első szett elején. Szabados István csapata a kezdeti nehézségek után magára talált, de későn, a MÁV viszonylag simán nyerte a játékrészt 25:15-re.

A folytatás is hasonló különbséggel indult az elsőhöz, annyi nem elhanyagolható eltéréssel, hogy ezúttal a Gödöllő vezetett 6:2-re. 9:9-nél ugyan utolérték a hazaiak a vendégeket, de ezután is a GRC támadott hatékonyabban és birtokolta az előnyt. Állandósult a 3-4 pontos vendég vezetés, de a hajrában olyannyira felzárkózott a MÁV, hogy Zolnai Vanda ász nyitásával már 24:24-et mutatott az eredményjelző. A szett legvégén mégis az ellenfél örülhetett: 26:24-re nyert, 1:1-re módosítva a mérkőzés állását.

Izgalmakban bővelkedő harmadik felvonásban volt része a több mint száz szurkolónak, hiszen a MÁV Előre-BERICAP és a Gödöllői RC is mindent megtett azért, hogy maga javára fordítsa a találkozót. A szett elején három ponttal mentek a hazaiak, majd ugyanennyivel a Pest megyeiek is vezettek, 15:15-nél pedig Szabados István időt kért. Bajnóczi Fruzsina erős nyitásával újra kettővel ment a Gödöllő, majd Sydney Busa pontja és Petri Izabella blokkja is kellett ahhoz, hogy 22:20-as vendég vezetésnél ismét időt kérjen az ellenfél edzője. Ebből Berkó Liliánáék jöttek ki jobban, egymás után három attakot befejezve 23:22-re fordított Fésüs Irén alakulata. Az utolsó pontokért gigászi csata zajlott, amit Sziládi Viktóriáék nyertek 27:25-re, összesítésben ismét előnyhöz jutva (2:1)

A negyedik szettnek csupán az eleje bizonyult szorosnak, a későbbiekben fokozatosan növelte előnyét az újonc Fehérvár és végül magabiztosan, 25:14-re hozta az etapot, 3:1-es győzelmet aratva az NB I Liga első játéknapján.

A mérkőzés legponterősebb játékosa az amerikai Sydney Busa volt a MÁV Előréből.

Fésüs Irén: “Nem ismertem a Gödöllőt, nem tudtam mi vár ránk. Azt tudtam, hogy magas fiatalokból áll. Mindkét oldalon hullámzó játékot láttam, viszont nagyon akartunk és harcossk voltunk. Berkó Lili irányítását kiemelném, de Sydney is remek napot fogott ki.”

Szabados István: “Féltem a bajnoki rajttól, tudtam, hogy két “mezőnyös” csapat feszül egymásnak, de bizakodó vagyok a folytatást illetően, így bármikor ki lehet kapni.”

Női NB I Liga alapszakasz, 1. forduló
MÁV Előre-BERICAP – Gödöllői RC 3:1 (15, -24, 25, 14)
Székesfehérváe, 100 néző. Játékvezetők: Adler László, Sík Barbara

MÁV: Zolnai V., Sziládi V., Busa S., Petri I., Berkó L., Orosz B. Csere: Kovács E. (liberó), Berkó V., Budai V. Vezetőedző: Fésüs Irén.

GRC: Barta K., Halla G., Ratkai P., Bajnóczi F., Tettamanti V., Körvélyessy R. Csere: Faragó A., Horváth R. (liberók), Saáry B., Schwegler S., Kump A., Albert A., Ferentzi Z. Vezetőedző: Szabados István

1. szett: 6:1, 10:6, 16:10, 19:14, 22:15,
2. szett: 1:3, 5:8, 9:9, 12:14, 14:17, 20:23
3. szett: 4:1, 5:5, 11:14, 15:15, 20:22, 24:24
4. szett: 4:0, 10:6, 17:11, 24:14