Izgalmas végjátékban hazai diadal

Második bajnokiján második győzelmét aratta a MÁV Előre-BERICAP a női röplabda NB I Liga alapszakaszának 2. fordulójában. Orosz Bianka és társai a Szent Benedek Röplabda Akadémiát verték 3:2-re hazai közegben.

Az előzetesen esélyesebb vendégek kezdték jobban a mérkőzést és hamar két-három, de olykor ötpontos, állandósuló előnyre tettek szert. A balatonfüredi lendület egészen a szett hajrájáig kitartott, ekkor viszont hullámvölgybe kerültek a vendégek, amit a végig ambíciózusan röplabdázó hazaiak kihasználtak. 20:22-ről felállva nyertek 25:22-re, nem kis bravúrt végrehajtva a légiósokkal teletűzdelt Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen. (1:0)

A második játszma sem szűkölködött hosszú labdamenetekben és kiélezett szituációkban. Hiába vezettünk 7:3-nál, a balatonfürediek fordítottak, 13:16-nál pedig már hárommal mentek. Sziládi Viktória ászával 18:17-nél ismét fordítottunk. Ezután megint a mi perceink következtek, Petri Izabella és Sydney Busa pontjainak is köszönhetően 25:20-ra hoztuk a szettet. (2:0)

A harmadik etap eleje is az előzőekhez hasonlóan szoros volt, ellenben tíz pont felett járva a Szent Benedek meggyőző támadójátékával nem tudtak mit kezdeni a Fésüs-lányok. Ennek eredményeként pedig 12:17-nél öt pontra duzzadt az ellenfél fórja. Innen már nem tudott visszakapaszkodni a MÁV, 25:16-ra nyert a Balatonüred. (2:1)

A negyedik felvonás jobbára a fürediek akaratának érvényesüléséről szólt, aminek az lett a hozadéka, hogy magabiztosan játszva behúzták 25:18-ra a játékrészt, kiegyenlítve a találkozó állását. (2:2)

Az utolsó játszma elején 2:1-re vezettek Milodanovic Andrea tanítványai, de hamar fordított a Fehérvár. Erre még gyorsan válaszoltak a balatonpartiak, így 7:8-nál ők cseréltek térfelet az előny birtokában. A vasutas lányok hatalmas küzdeni tudása ezután is megmutatkozott, ami győzelemmel is párosult: 15:12-re hozták a szettet, 3:2-re pedig a bajnokit.

Fésüs Irén: “Ma nem volt vezéregyéniség a pályán, 2:0-nál azt hittük, hogy megnyertük a mérkőzést. Az ötödik szettben az egri várkút mélyéből álltunk fel, emiatt viszont nagyon örülök.”

Milodanovic Andrea: “Elsősorban gratulálok a fehérváriaknak, mivel hatalmas harcot vívtak a pályán és nagyon akarták a meccset. Mi meg sajnos csak a harmadik szettben jöttünk vissza a mérkőzésbe, aminek megfizettük az árát.”

Női röplabda NB I Liga alapszakasz, 2. forduló:

MÁV Előre-BERICAP – Szent Benedek Röplabda Akadémia 3:2 (22, 20, -16, -18, 12)

Székesfehérvár, 50 néző, vezette: Barabás B., Nagy L.

MÁV: Zolnai V., Sziládi V., Busa S., Petri I., Berkó L., Orosz B. Csere: Kovács E. (liberó)., Martinez V. I., Budai V., Berkó V. Vezetőedző: Fésüs Irén.

SZBRA: Jezerniczky T., Skoric N., Facol B., Zen I., Van der Meer J., Skoric M. Csere: Fáth K. (liberó)., Dimitric M., Sólyom E., Baksa P. Vezetőedző: Milodanovic Andrea.

A mérkőzés alakulása: I. szett: 1:3, 5:7, 9:12, 14:19, 19:22. II. szett: 2:2, 7:3, 10:10, 13:16, 17:17, 24:20. III. szett: 2:2, 5:3, 5:7, 11:13, 14:20. IV. szett: 10:14, 14:18, 14:22. V. szett: 3:2, 5:5, 7:8, 14:10