Lila-fehér siker a MÁV Előre Húsvéti Kupán

Az Újpest FC győzelmével zárult az első alkalommal életre hívott MÁV Előre Húsvéti Kupa Öregfiúk Labdarúgótorna. A székesfehérvári esemény döntőjében 2-1-re nyert a fővárosi együttes a helyi Videoton ellen.

Jó hangulatú torna részesei lehettek a húsvétvasárnap megtartott kispályás futballtorna résztvevői. A Videoton Oktatási Központban hat csapat, az Újpest FC, a Honvéd BKE, az MTK Budapest, a Videoton, a Művészválogatott, továbbá a vendéglátó MÁV Előre SC mérkőzött meg egymással.

A délelőtti csoportmérkőzések után délután a végső helyezésekért szálltak harcba a korábbi válogatott és élvonalbeli labdarúgók sokaságát, valamint művészeket felvonultató mezőny tagjai. A fináléban 2-1-re nyert az Újpest FC a Videoton ellen, míg a bronzmérkőzésen 6-2-re verte a Honvéd az MTK-t. Az 5. helyért vívott csatában, döntetlent követően hétméteresekkel bizonyult jobbnak a Művészválogatott a MÁV Előrénél.

A torna kísérőprogramjaként bemutatóztak a MÁV Előre fitkid és rúdsport szakosztályai.

A MÁV Előre különdíjasa: Széki Attila „Curtis” (Újpest)
A legjobb kapus: Edelényi Dániel (Honvéd)
A legjobb játékos: Erős Károly (Újpest)
Gólkirály: Toldi Gábor (6 gól, Videoton)