Pozitív jelek mellett nyert helyzetből vereség

3:2-re kikapott a MÁV Előre-BERICAP a Szolnoki RK ellen, a férfi röplabda NB I B csoport 7. fordulójában. Stefanovics Krisztiánék közel álltak a szezonbeli második sikerhez, azonban nem tudtak élni a lehetőséggel.

A székesfehérvári találkozó érdekesen indult, ugyanis Gazsi Péter vezetőedző először került szembe fiával az NB I-ben, aki a Szolnok kezdőcsapatában kapott helyet. A tabellán elfoglalt helyezések alapján (a Szolnok hatodik, a MÁV hetedik -a szerk.) nagy küzdelem volt várható a mai mérkőzésen, ami az első szettben egyből meg is valósult. Végig szoros volt az eredmény, csak minimális különbségre tudott szert tenni hol egyik, hol másik csapat. Kivéve a játszma végén, amikor már 24:20-ra is vezetett a MÁV. Az első szettlabdát még hárították a vendégek, de utána Kholman pontszerzése 25:21-es fehérvári sikert hozott. 1:0

A második szett eleje után egyre nagyobb előnyt épített fel magának a MÁV, a hajrára azonban beérte a hazaiakat a Szolnok. Ami ezután következett, az egyrészt izgalmakban, másrészt hibákban bővelkedett. Sokáig egyik fél sem tudta lezárni a játszmát, a mindkét oldalon rontások sorát végül a vendégek zárták rövid(ebb)re és Guzmics Richárd pontot érő nyitása után 30:28-ra nyertek. 1:1

A harmadik felvonás is jobbára fehérvári dominanciáról szólt, de húsz pont felett így is szorossá tette a szettet a Szolnok. A pontot az i-re azonban ezúttal a hazaiak tették fel, 25:22-re nyerve. 2:1

A negyedik játékrészben a házigazdának majdnem sikerült eldöntenie a találkozó sorsát. A többi között Salazar feljavuló támadójátékának is köszönhetően 25:23-ra vezettek Takács Milánék, a folytatásban viszont vitatott játékvezetői ítéletek, Gulyás Ferenc vendégedző kiállítása, valamint drámai egyenlítés következett. Ász-nyitás után 27:25-re nyert a Szolnok és visszajött a meccsbe. 2:2

Az ötödik, rövidített felvonás 7:7 után a szolnokiak fölényét hozta olyannyira, hogy szett- és mérkőzéslabdák sora állt rendelkezésükre a végső győzelemhez. Ebből a másodikat pontra is váltották és 15:12-re nyerték a szettet, összesítésben pedig 3:2-re a bajnokit.

Férfi röplabda NB I B csoport, 7. forduló:
MÁV Előre-BERICAP – Szolnoki RK 2:3 (21, -29, 22, -25, -12)
Székesfehérvár, vezette: Barabás, Mezőffy.
MÁV: Németh Zs., Náhol G., Neukum G., Kholman N., Salazar Y., Stefanovics K. Csere: Takács M., Szentesi B. (liberók)., Tóth K., Szőke Z. Vezetőedző: Gazsi Péter.
Szolnok: Gazsi G., Csendes Cs., Boa Sz., Oláh D., Guzmics R., Gönczi I. Csere: Farkas R. (liberó)., Bíró B., Galovicz L. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása: I. szett: 4:4, 11:13, 19:18, 24:20. II. szett: 1:1, 10:7, 18:12, 22:17. III. szett: 10:10, 17:13, 22:18. IV. szett: 5:1, 16:14, 22:17, 25:25. V. szett: 3:2, 7:7, 11:14

Gazsi Péter vezetőedző, MÁV: “Közönségbarát mérkőzés volt. Sajnos sikerült a sima 3:1-es sikerből egy 3:2-es buktát. A végjátékokon sokat kell még javítanunk. De pozitívum, hogy nagyon küzdöttek a srácok.

Gulyás Ferenc vezetőedző, Szolnok: “Jelesre vizsgáztunk a küzdeni tudásból, hiszen két szettben is vesztes állásból jöttünk fel. Szerintem jó úton járunk, pláne akkor, amikor majd mindenki újra rendelkezésemre áll.”