Sima meccs helyett izgalmak, de győzelem

3:2-es sikerrel folytatta szereplését a MÁV Előre-BERICAP a Gödöllői RC otthonában a női röplabda NB I Ligában. Sebestyén Flóráék már kétszettes előnyben is voltak, de a hazaiak egyenlítettek, a Fehérvárnak pedig az ötödik játszmában sikerült behúzni a bajnokit.

Hizsnyai-Zolnai Vanda és Ancsin Kitti nélkül (utóbbi játékos a kispadról segítette a másik feladó, Sólyom Emese játékát – a szerk.) lépett pályára Farkas Mihály együttese a Pest megyei Gödöllőn, az alapszakasz 4. fordulójában. Az első játszmában 25:17-re, a másodikban 25:21-re nyertek a mieink, nagy lépést téve a háromszettes győzelemért. Azonban a harmadik felvonásban 25:21-es sikerrel szépítettek a házigazdák, majd az egyenlítés lehetőségét meglátva a negyedikben is győztek, méghozzá viszonylag simán, 25:15-re. Az ötödik szett az összecsapás legszorosabb küzdelmét hozta, amiből a MÁV jött ki nyertesen: 18:16-ra bizonyultak jobbnak Kovács Evelinék, amivel a bajnokit is behúzták 3:2-vel, igaz, pontosztozkodással.

Női röplabda NB I Liga alapszakasz, 4. forduló:
Gödöllői RC – MÁV Előre-BERICAP 2:3 (-17, -21, 21, 15, -16)
Gödöllő, vezette: Varga, Horváth.
GRC: Mishonova 24, Ince 14, Ratkai 17, Tóth 3, Kökény 18, Kovács 2. Csere: Maurer, Faragó (liberók), Sorompó, Bajnóczi 5, Saáry. Vezetőedző: Szalay Attila.
MÁV: Sebestyén, Sólyom, Hackl, Haase, Kiss, Durdanovic. Csere: Kovács, Deli-Germann (liberók), Borostyán, Szilágyi, Fáskerti. Vezetőedző: Farkas Mihály.

Farkas Mihály: “Két hét edzést követően csak az első két szettben tudtunk megfelelően koncentrálni. 2:2 után, az ötödik játszmában már csak a szívünk vitt előre minket, de szerencsére – amivel nem álltunk hadilábon – a győzelemig.”

A tabellán két győzelemmel és egy vereséggel, hat ponttal negyedik helyen áll a MÁV Előre-BERICAP.